Теоретичний матеріал - Робота зі змінними.

2. Робота зі змінними

Змінній можна задати якесь певне значення, використовуючи команду «надати (ім'я змінної) значення ___». Але, якщо вам потрібно, щоб значення вводилися з клавіатури, тоді потрібно використовувати наступний набір команд:

При виконанні цих команд у вас на екрані з'явиться віконце, в якому ви і будете вводити значення своїх змінних. Таким чином програма дізнається, що ви вводите, і поміщає ці дані в обрану змінну.
Зі змінними можна виконувати різні математичні операції за допомогою команд, які знаходяться в розділі «Оператори».
Змінні перетягуються в них і тоді на екрані з'являється результат обчислень, який вам потрібен. Наприклад, якщо ви хочете вивести на екран результат множення введеного вами числа на 7, до набору команд, що розміщений вище, додається ще одна команда:

Але, в цьому випадку на екрані з'явиться лише число, а якщо ж ви хочете, щоб, крім числа, на екран виводився ще й текст, наприклад: «Результат множення вашого числа на 7 дорівнює…», тоді використовується команда «з’єднати», в якій ви пишете текст, який хочете вивести на екран, і математичну дію, яку програма повинна виконати.

У розділі «Оператори» також знаходяться такі команди, які «і» та «або», які дуже часто використовуються в умовних алгоритмах.
Команда «і» використовується, коли у вас є дві, або більше, обов'язкові умови та вони всі повинні бути виконані. Наприклад, вам потрібно порівняти три числа і дізнатися, яке з цих чисел більше. Число буде найбільшим лише тоді, коли воно більше і одного числа, і другого.
Команда «або» використовується, коли обов'язковими до виконання є не всі представлені умови, а якась одна, і не має значення, яка саме. Наприклад, вам дано десять чисел і потрібно вибрати ті з них, які діляться або на 5, або на 7.